Minu Türgi

14.05.2019 kell on 20.48

Olen tervelt tagasi oma esimeselt soojamaareisilt. Ühtlasi oli see ka minu esimene reis lennukiga. Nädal enne reisi juhtusin telekast nägema dokki, kus üks piloot tegi enesetapu, võttes endaga kaasa kõik lennukis olnud reisijad. Seda ilmselt väga tihti ei juhtu, kui piloot otsustab reisilennukiga enesetapu teha aga kui reisil olles vaadata seda Türgi liikluskultuuri ja neid logisevaid busse siis üldse ei imesta, kui mõni õnnetus võib juhtuda.
Reguleerimata ülekäigu raja ääres seistes pole sul mõtet ootama jääda, et mõni auto sulle teed annaks. Kui võimalus avaneb siis tuleb sealt lihtsalt kiiresti üle joosta :D
Eks neid õnnetusi juhtub ju igal pool ja kui neid koguaeg karta siis polegi üldse võimalik elada ega ka reisida. 
Lendasime Turkish Airlines-ga, kus pakuti süüa ja juua. Ka hotell oli võetud täistoitlustusega ja söögid olid väga maitsvad ning menüü mitmekesine. 
Ilm oli (29.aprill - 5.mai) selline 21-24 kraadi, kuid sellest täitsa piisas. Peale meie ärasõitu kerkisid kraadid juba 30 lähedale. Reis üldiselt kulges hästi... va see, et meid polnud algul üldse hotelli nimekirjas ja pidime ootama oma saatust paarkümmend minutit. 
Kui ma peaksin Türgit kuidagi iseloomustama siis ei saa üle ega ümber tohutul hulgal kassidest. Neid jagus igale poole ja kuna Türgis on kassid au sees siis nendele jäetakse ka igale nurgale süüa, mis ilmselt paneb neid veelgi rohkem sigima. 
Müüjad on seal küll veidi pealetükkivad aga kindlasti mitte rohkem, kui siin Eestis :D Seal pakutav kaup on hotellipiirkondades üsna ühesugune aga ega me mujal väga poodlemas ei käinudki. Hästi palju müüakse ka teesid ja muidugi magusat. Hotellis pakutavad koogid nägid küll ilusad välja aga süüa kõlbasid vaid mõned, või siis ma pole harjunud lihtsalt nende maitsetega. 
Esimest korda käia ja osta natuke odavamalt järgi tehtud adi, nike ja puma on küll põnev aga uuesti sinna hetkel tagasi ei kipu. Kui sa aga tahad minna ja olla ainult rannas siis on see piisavalt hea koht ja inimesed on seal samuti väga sõbralikud. 
Ringreise soovitan kindlasti võtta, missest, et üks Hollandi turist hukkus alles hiljuti Türgis džiibisafaril... aga ega siis kõikidega nii ei pea minema. 
Me käisime piraadilaevaga sõitmas, mis oli samuti väga tore. 
Peale hullude autojuhtide tundus Türgi olevat igati turvaline koht reisimiseks ja läheksin sinna tulevikus kindlasti tagasi. 
Eelmine
Lugeda võivad vaid vallalised !!!
Järgmine
Sõnu polegi vaja :D

Lisa kommentaar

Email again: